Exkurze zahraničních studentů

5. září 2012

Dne 5.9.2012 se skupina zahraničních studentů z University of Applied Sciences FH Augsburg v Německu zúčastnila exkurze v centrálním tankovišti ropy v podniku Mero, a. s.

Zahraniční studenti působí na Ústavu procesního a ekologického inženýrství, FSI VUT v Brně v rámci programu LLP Erasmus a zpracovávají zde ročníkový projekt, který je součástí studia v magisterském programu na jejich univerzitě. Náplní exkurze bylo seznámení s bezpečnostními předpisy platnými v prostorách tankoviště, dále pak byli studenti seznámení s ovládáním ropovodu DRUŽBA, LKI a s nakládáním se strategickými zásobami ropy pro ČR. Při prohlídce provozů pak byly studentům ukázány uskladňovací nádrže různých velikostí, propojovací potrubní sítě, místa pro instalaci čistících a diagnostických automatů (tzv. ježků) a čerpadla pro přečerpávání ropy do rafinérií (v Kralupech nad Vltavou a Litvínově). Na závěr exkurze byl uskutečněn výstup na plovoucí střechu jedné z největších skladovacích nádrží v ČR o objemu 125 000 m3.